لامپ های ادیسونی
لامپ ادیسونی چیست؟

لامپ ادیسونی چیست؟

لامپ ادیسونی، لامپ vintage یا لامپ فیلامنتی آنتیک نوعی از لامپ های فیلامنتی کربنی یا تنگستنی است. این لامپ‌ها(لامپ ادیسونی و فیلامنت) در واقع نوع پیشرفته ای از  لامپ رشته ای قدیمی است که بوسیله رشته های داخلی طولانی و پیچ خورده شان نور زردرنگ یا نور گرمی تولید می کند و معمولا به عنوان لامپ دکوری یا لامپ دکوراتیو استفاده می شود.

این لامپ ها که این روزها طرفدارارن زیادی در بین مصرف کنندگان دارد، علاوه بر زیبایی چشم گیر، نور مناسبی ایجاد کرده و در مصرف برق نیز بهینه عمل میکند.

 

ویژگی های لامپ ادیسونی

در تولید لامپ های ادیسونی از رشته هایی با دمای رنگ بالا (2200 کلوین) استفاده میشود که سبب ایجاد نور زرد رنگ میشود که یادآور نور لامپ های رشته ای قدیمی است.

طول عمر این لامپ ها، نسبت به لامپ های حبابی معمولی کمتر است (حدود 15000 ساعت)، اما در قیاس با طول عمر لامپ های رشته ای (500 تا 1000 ساعت) ، عمر طولانی تری دارند.

زیبایی و تنوع لامپ های فیلامنتی و ادیسونی ، هر بیننده ای را جذب میکند. این لامپ ها در طرح ها و مدل های متفاوت مانند ریسه ای، تیوب ، قلب ، ستاره و … تولید شده و در دسترس هستند.

به کار گیری نوار های ال ای دی در کنار رشته های فلزی در تولید این لامپ های ادیسونی، سبب ایجاد نوری تقریبا قهوه ای رنگ میشود که تم نوستالژیک ،کلاسیک و رویایی به فضا میدهد .

برخلاف لامپ های رشته ای ، این لامپ های ادیسونی نور بسیار ملایمی دارند که آسیبی به چشم وارد نمیکنند و به سادگی میتوان رشته های داخل حباب را مشاهده کرد.

استفاده از لامپهای ادیسونی برای نورپردازی و زیبا سازی فضاهایی مانند کافه ، رستوران ، دکور بوتیک، لابی هتل و … بسیار متداول است.

لامپ ادیسونی در گلخانه ها

 

این لامپ ها منابع تامین نور و گرمای بسیار مناسبی برای رشد گیاهان هستند و با ایجاد نور مصنوعی با طول موج قرمز می توانند جایگزین نور خورشید برای گیاهان آپارتمانی باشد.

 

برای خرید انواع  لامپ  ، میتوانید از این لینک اقدام نمایید.